Ellen krájí okurku (zapněte si titulky)

1. Děkujeme za Montessori praxi za vaše fotky s ukázkami českých kuchyní u minulého příspěvku na Facebooku. Jste boží! Moc si přeju, aby se takhle u nás monte šířilo metodou „zkoušíme co komu vyhovuje a vzájemně se inspirujeme“.

2. Co se týče debatovaných ostrých nástrojů u malých dětí. Je nesmysl z toho dělat závody („jsem/nejsem ok matka, protože už/ještě jsem to dítěti neumožnila/nenaučila“). Ale jsou děti, které když vidí dospělého používat nějaký nástroj (a nůž používáme furt), ohromně po tom touží. Je to jejich vývojový úkol, pochopit co a jak se používá v místě a čase, kam se narodily!

Proto jsem se rozhodla zveřejnit jedno z videjí, které jsou součástí toho online balíčku Pusťme děti do kuchyně. (Jádro balíčku je několik hodin semináře s Irčou, ale jsou tam pak i ukázky s dítětem v praxi). Pak to někdy zase vypnu, to video.

ZAPNĚTE SI NA YOUTUBE TITULKY, v titulcích jsou ta zásadní Irčina moudra 🙂

Bude se vaše dítě chovat přesně jako Ellen? Samozřejmě NEBUDE. Ale už něco o tomto tématu „vidět“ je mnohem lepší než si o tom jenom číst, takže proto to děláme. Pokud je to pro vás téma, krájení, musíte experimentovat. Nejsem si jistá, zda je v tomto videu zmíněno, že Ellen má v této situaci už TUNU zkušeností s bezpečným kráječem (např. Tescoma) – to kdyžtak uvidíte a zjistíte v tom balíčku, viz zde:
https://www.montessori-praxe.cz/koupit/online-balicky/online-balicky-o-montessori-metode/pustte-deti-do-kuchyne/

Video je zde: