Ellen krájí okurku

krájení okurky montessori v kuchyni

1. Děkujeme za Montessori praxi za vaše fotky s ukázkami českých kuchyní u minulého příspěvku na Facebooku. Jste boží! Moc si přeju, aby se takhle u nás monte šířilo metodou „zkoušíme co komu vyhovuje a vzájemně se inspirujeme“.

2. Co se týče debatovaných ostrých nástrojů u malých dětí. Je nesmysl z toho dělat závody („jsem/nejsem ok matka, protože už/ještě jsem to dítěti neumožnila/nenaučila“). Ale jsou děti, které když vidí dospělého používat nějaký nástroj (a nůž používáme furt), ohromně po tom touží. Je to jejich vývojový úkol, pochopit co a jak se používá v místě a čase, kam se narodily!

Proto jsem se rozhodla zveřejnit jedno z videjí, které jsou součástí tohoto online kurzu Montessori v kuchyni. (Jádro balíčku je několik hodin semináře s Irčou, ale jsou tam pak i ukázky s dítětem v praxi)

Bude se vaše dítě chovat přesně jako Ellen? Samozřejmě NEBUDE. Ale už něco o tomto tématu „vidět“ je mnohem lepší než si o tom jenom číst, takže proto to děláme. Pokud je to pro vás téma, krájení, musíte experimentovat. Nejsem si jistá, zda je v tomto videu zmíněno, že Ellen má v této situaci už TUNU zkušeností s bezpečným kráječem (např. Tescoma) – to kdyžtak uvidíte a zjistíte v níže uvedeném online kurzu.

Jedná se o ucelený online kurz pro děti od 10 měsíců do 3 let z prostředí kuchyně a jídelny. Každodenní činnosti spojené s jídlem, pitím, vařením a přípravy jídel. Online kurzu Montessori v kuchyni!
https://www.montessori-praxe.cz/online-kurzy/pustte-deti-do-kuchyne/

Video je zde – Montessori praxe: Ellen krájí okurku

https://youtu.be/FI5gBk0i6PM