Tým Montessori praxe

Kdo pro vás připravuje online kurzy, Facebook, YouTube kanál, Instagram
či MonteBlog?

Irena Kubantová

Pozorovatelka lidí a vztahů. Ví ohromně moc o montessori, o dětech a rodičích... Svou vřelostí, lidskostí a přijetím pomáhá spoustě maminek.

Petra Novotná

MonteBloggerka. Kinezioložka. Bývalá lékařka (ORL). Se svou ohromnou trpělivostí nabízí lidem prostor, aby mohli rozkvétat.

Více o Petře:

Mým původním povoláním je lékařka, konkrétně ORL. Medicínu jsem „žrala“, obdivovala tu logickou dámu, věřila jí bezmezně a viděla v ní jednu jedinou možnou cestu, jak „se vyléčit“. Cokoliv alternativního mi v té době přišlo nepřípustné. O obrovské moudrosti těla, jeho propojenosti s myslí a duší a až neuvěřitelné schopnosti „samo uzdravení“ jsem v té době ještě mnoho netušila.

V roce 2013 se mi narodil první syn a začala nová kapitola mého života. Vše, co jsem do té doby znala, se otřáslo v základech. Mnohé, čemu jsem věřila, se zbořilo a rozpadlo doslova na prach… Nastala nepříjemná mezifáze chaosu a hledání… Tak nutná k znovunalezení ztracené rovnováhy…

Dogmata přijatá výchovou a tolik prosazovaná jedna jediná pravda mnohaletými studiemi medicíny, denně narážela na krutou realitu mateřství. Téměř při každé situaci jsem byla konfrontována, že to co jsem znala, četla ve skriptech, nebo slyšela od svých autorit, bylo najednou trochu jinak. A já tu jednu jedinou správnou cestu najednou nebyla schopna najít… Měla jsem pocit, že jsem se narodila já sama, nová, jiná, cizí… Nerozuměla jsem tomu. Hledala jsem z toho cestu ven.

Hledala jsem pomoc všude, hlavně venku… Ale tam, kam jsem se měla podívat nejdřív, to jsem neudělala. Podívat se do nitra, sama sobě do očí, postavit se čelem svým nejniternějším strachům, stínům a démonům, na to jsem ještě nějakou chvíli odvahu neměla.

Čas ubíhal, syn rostl a já stále více začínala vnímat, že se potřebuju začít dívat opačným směrem, dovnitř… Zpočátku to bolelo a nelíbilo se mi, co vidím… Ale bylo čím dál jasnější, že ty odpovědi, které tak zoufale hledám, jsou právě tam… Přes bolest a slzy jsem pomaličku začala vidět a mít ráda tu nejdůležitější bytost na celém světě… Samu sebe… Začala si vážit té ženy, matky a partnerky, kterou jsem se postupně vědomě stávala. Najít cestu k sobě mi pomohlo setkání s mnoha výjimečnými lidmi, zvláště ženami.

Ze všech technik bych vyzvedla Kineziologii One brain, která mi postupně pomohla změnit mé vnímání nutnosti najít tu jedinou správnou cestu. A uvidět to, že možných cest je víc. Přinesla mi do života úlevu, pochopení sebe sama a vnímání volby. To, že jí v každém okamžiku mám ve svých rukou. A možnost odhodit statut oběti a blížit se víc a víc tomu, být vědomým tvůrcem svého života. Tuto metodu již 6. rokem studuji a letos mě čeká dokončení mého výcviku. S metodou téměř každodenně pracuji jak sama se sebou, dětmi, mými blízkými či s mými klienty.

Mou obrovskou podporou a neuvěřitelnými učiteli jsou tři muži mého života. Můj úžasný partner, se kterým kráčíme spolu na cestě k vědomému bytí a svobodě a snažíme se být průvodci našim dvěma synům. Můj starší syn, kterému vděčím za to, že otřásl mým světem a má cesta začala vést zcela mimo můj původní plán. A mladší syn, který mě neustále učí o svobodě, akci a o tom, jak být celou bytostí tady a teď. 

Alena Špačková

MonteBloggerka. INFJ máma (1 a 4 roky). AMI certified assistant in Montessori 0-3 a 3-6. Empatická idealistka s flow v montessori, psychologii a mindfulness.

Více o Alče:

Životní motto:

„Jestli chceš změnit svět, jdi domů a miluj svou rodinu.“

 

Online kurzy, Youtube

& MonteBlog

Online kurzy pro rodiče, kterým na svých dětech záleží.

Sledujte můj Youtube kanál, kde najdete spousty užitečných videí.

Přečtěte si články z mého MonteBlogu.