Montessori miminko

Úvod do montessori mimi světa

Objevte nejranější období vašich dětí pohledem montessori praxe

Online kurz popisuje ohromný vývojový skok – z bezmocného lehu na zádech, kdy jen pláčí, aby vyjádřily své potřeby – k samostatnému pohybu po prostoru s volnýma rukama připravenýma chytnout, přenést, strhnout, vytrhnout, převrhnout, otevřít a zavřít – kdy svůj život začínají uchopovat do vlastních rukou.

V online kurzu se podíváme na vývoj a potřeby dítěte z hlediska montessori pedagogiky v jejich nejkřehčím období života, a to z mnoha různých úhlů – a prozkoumáme i oblast rodičovských výzev a pastí, z nichž mnohým je možné se vyhnout.

Komu je tento online kurz určen

Kurz je určen rodičům čekatelům anebo rodičům dětí do 12 měsíců, ale také těm, kteří chtějí nahlédnout do nejranějšího období dětí z hlediska montessori uchopeného prakticky, v domácím prostředí. Kurz bude užitečný i pro ty z vás, kteří už doma jedno dítě máte a chcete si osvěžit své dosavadní poznatky anebo načerpat novou inspiraci.

Co vám kurz přinese

 • Kurz je opravdu na míru maminkám s malým dítětem, je plný konkrétních tipů a zkušeností reálných maminek.
 • Ušetříte opravdu hodně času. Kurz pokrývá zhruba 50 témat v praktických souvislostech. Každé téma si můžete vyhledat v knihách či na internetu... ale jako rodič malého dítěte nemáte stovky hodin, které jsou na to potřeba.
 • Rozlišíte důležité od nepodstatného. Pochopíte, o co v montessori jde. Není potřeba kupovat drahé pomůcky.
 • V kurzu získáte lidsky podané a ucelené informace o dětech, jejich vývoji a potřebách a také o tom, jak pro ně připravit domov, tak, aby se v něm cítily milované, přijaté a v bezpečí.
 • Příprava na miminko se v běžné domácnosti soustředí na nákup postýlky, přebalovacího pultu a oblečení. Proto si v kurzu podrobně ukážeme škálu nápadů, které je pro dobrý start miminek možno realizovat – takže budete mít mnohem detailnější představu o tom, co děti skutečně potřebují, a můžete si vybrat, co je realizovatelné u vás.
 • V kurzu si popovídáme i o dospělých. Nenarodí se totiž jen miminko – zrodí se i nová máma a táta a jejich nové role budou vyžadovat čas a péči, kterou je moudré ošetřit tak, aby se všichni doma cítili co nejlépe.
 • A to hlavní: lépe se napojíte na vaše úžasné dítě a dáte mu důvěru. A to je obří dar do jeho prvního roku života!

Co v kurzu najdete?

 • 6 videí na témata od přehledu vývoje miminka do 12 měsíců a základních potřeb miminka mimo bezpečí a lásky. Rozvoj motoriky. Emoce miminka a emoce rodičů. Absorbující mysl. Speciální kapitolka je věnována rodičovským pastem, kterým je lépe se vyhnout. A uslyšíte také sdílení od rodičů, které už jedno dítě doma mají.

 • Součástí kurzu je bohatý obsah čítající 12 kapitol v členské sekci Montessori praxe. Najdete zde 200 fotografií a ilustruje podrobně rozepsaná témata: Novorozeně pozoruje svět, Miminko začíná používat ruku, Miminko se pohybuje a zkoumá okolí, Hračky a montessori aktivity, Uložení hraček, Vybavení dětského pokoje v souladu s montessori, Jídlo a stolování, Umění ve věku do 12 měsíců, První narozeniny, Rozvoj jazyka a komunikace, Role dospělého.

Cena tohoto opravdu bohatého online kurzu je 700 Kč (v přepočtu jen 58 Kč na měsíc). Budoucí vylepšení kurzu získáváte v ceně. Přístup k online kurzu máte na vždy. Můžete se k němu kdykoliv vracet.

Jak kurz probíhá

Obratem po nákupu (při platbě kartou ihned) od nás získáte přístup do členské sekce Montessori praxe, kde získáte veškeré materiály a videa. Vše funguje také na tabletu či mobilu a vy se tak můžete pohodlně vzdělávat kdykoliv a kdekoliv chcete.

Co o kurzu říkají rodiče...

Velmi přehledně zpracovaná jednotlivá témata, hodně názorných fotografií a tipů. Videa jsou poučná a srozumitelná. Myslím, že pro začínající Montessori rodiče je tento balíček TOP.
Monika Poláčková
Moc děkuji za tento skvělý balíček. S montessori jsem se poprvé setkala cca v roce syna a kdybych tohle všechno věděla, tak bych nemusela udělat tolik chyb... Teď mám druhé dítě a myslela bych si, že už jsem toho nastudovala dost (a nastudovala), ale tohle by mi bohatě stačilo a dalo ještě spoustu informací a obrovské množství novinek navíc... Už jen tím, že je to vše na jednom místě a také je předáváte několika možnými způsoby (videa, fotky, text) a každý si tam opravdu najde to svoje... Nejvíc se mi líbilo to, že spoustu informací je zde využitelných i pro starší dítě. Je to krásný úvod k monte metodě, ke kterému se člověk zkrátka musí vracet, protože pokud ti „nejdou základy, jak chceš pojmout těžší učivo?“ 😀
Martina Halmová
Tento balíček mi ukázala dcera, protože často hlídám vnoučata (její děti) a měli jsme problémy s úklidem a vlastně i jinými věcmi... V montessori balíčku jsem našla nejen způsob jak vyzrát na úklid (a opravdu se mi to osvědčuje), ale také mi to objasnilo, jak děti vnímají jídlo, a že nad nimi nemusím stát a hrát hru „za maminku... za tatínka....“, že se prostě nají, až budou mít hlad a že jídlo, stejně jako ostatní potřeby nevynutím... Procházím zbytek kapitol a učím se, je to úplně nový přístup, ale líbí se mi! Balíček mi pomohl i přizpůsobit dům tak, aby vyhovoval potřebám lezoucí vnučky a taky už necítím tlak, když na něco sahá (buď to tam nemá být a nebo sahat může). Těším se, až dokoukám i videa... Montessori obecně se mi líbí v tom, že mám ve 3 letech samostatného vnuka, který se obstará, a přijde mi to vlastně neskutečné, co děti dokáží, když jim dáme možnost.
Marcela Páleníková
I když jsem prozatím neměla tu čest setkat se s Irenkou naživo, je v mém životě hodně důležitá. A já jí tímto hluboce děkuji a naprosto otevřeně už teď doporučuji svým blízkým. Odkazy rozesílám kamarádkám, zmiňuji v rozhovorech o rodičovství. Děkuji a vřele doporučuji všem! ❤️
Martina Bakalíková
Z příruček či přednášek si občas odnáším pocit méněcennosti, že mně to ve výchově / manželství nikdy tak stoprocentně ideálně nefunguje. Vidět Irču, nadšenou pro věc, plnou energie a dělící se s námi nejen o úspěchy, ale i to, co občas vnímáme jako prohry, je pro mě největší inspirací.
Gábina Hradilová

Online kurz je názorný a vše uvidíte v praxi:

6 videí pro hlavní témata

Rozvoj motoriky. Emoce miminka a emoce rodičů. Absorbující mysl. Speciální kapitolka je věnována rodičovským pastem, kterým je lépe se vyhnout. A uslyšíte také sdílení od rodičů, které už jedno dítě doma mají.

Novorozeně se kouká na svět

Montessori mobily. Černobílé kontrastní obrázky. Zrcadlo. Šestinedělí a kojení.

Miminko začíná používat ruku

Dotykové mobily / kolotoče. Hračky do ruky. Košíky pro objevování.

Dítě se pohybuje a zkoumá okolí

Čas na bříšku. Podpora lezení a zvedání se. Prostory, kde je vše dovoleno.

Montessori polička

K čemu je nízká otevřená police? Jak poličku vybrat nebo vyrobit? Jak ji provozovat?

Začínáme společně jíst a stolovat

Společné stolování u vysokého stolu. První montessori stoleček pro samostatné jídlo. Baby-led weaning (BLW) versus montessori. Další záležitosti týkající se stravování.

Zařizujeme pokojík

Nízká postel. Vývoj připraveného prostředí. Jak skloubit potřeby více dětí?Minimalismus?

Jazyk a kultura

Jak s dětmi mluvit? Knihovna. Zacházení s knížkami. Tipy na knížky. Třísložkové karty. Jak se s dítkem domlouvat?

Tvoření a umění

Prstové barvy. Domácí plastelína. Kinetický písek. První kreslidla do ruky. Kreslicí zeď. Nízko pověšené umění.

Další hračky a hraní

Stálost objektu. Úchop, vkládání a navlékací hračky. Hudební nástroje. Pojďme ven. Rotování hraček. Jak vybírat hračku?

Monte aktivity a praktické činnosti

Jak úspěšně nabídnout praktickou činnost? Jak připravit dobrou pomůcku? Jak přistupovat k úklidu. Kde brát inspiraci.

Role dospělého

Pozorování. Vedení dítěte. Dospělý jako vzor.

První narozeniny

Dárky. Obdarovat sama sebe. Vyhlídka na batolecí věk. Jak funguje monte doma?

Kdo vás kurzem provede


Irča Kubantová

Autorka a lektorka Montessori praxe

Jmenuji se Irena Kubantová a zkušenosti s Montessori sbírám od roku 2009 na kurzech, seminářích a pobytech se snahou uvést vše do praxe doma s našimi třemi dětmi. Během mé cesty ke spokojenějšímu rodičovství, tj. i dětem, procházím velkým seberozvojem… a je to pro mne opravdu velká práce. Učím se situace a emoce vnímat, přijímat a užívat si přítomný okamžik, učím se UŽÍVAT si život!

Ne vždy se mi vše daří a i proto jsem se rozhodla své zkušenosti a zážitky sdílet a pomocí tohoto webu podpořit další rodiče. Mým životním posláním je rozvíjet v Montessori přístupu dospělé. Mojí vášní je vidět spokojené lidi v rodinách a věřím tomu, že jedni rodiče, kteří se vydali na cestu k respektu k dětem, mohou ovlivnit nejen život svých dětí, ale také okruh svých přátel. Takže v moji práci vnímám ohromný „celoplanetární“ pozitivní dopad.

Shrnutí, v čem vám online kurz pomůže...

 • Čekáte miminko, chcete efektivně prozkoumat montessori metodu, nemáte čas chodit po seminářích.
 • Čekáte další dítě, už víte, že montessori je velký přínos, a tentokrát byste chtěla využít všechny tipy a nápady hned od začátku.
 • Miminku už je na světě. Potřebujete jasné a přehledné informace - jak podpořit novorozence. Co v období, kdy leze? Jak je to s tou monte poličkou? Kde a co koupit? Co neřešit? A podobně.
 • Nejlépe se učíte z obrázků? Online kurz obsahuje stovky názorných zobrazení.
 • Nejlépe se učíte z videa? Získáte 6 videí bohatého obsahu.