Omeleta s Matoušem (21m)

Irča je na návštěvě u Peti a dostaly nápad: připravit společně s Matouškem (21 měsíců) omeletu. Maty je tělesný, živý typ člověka – nereaguje moc na slova. Reaguje na TĚLO a na SILNÉ EMOCE. Potřebuje ukazovat, co máma nebo teta komunikují.

Peťa má naopak jemnou, věcnou, logickou povahu. Mít tělesné dítě je pro ni náročné, ale dává to parádně (dobře ji známe). Musí (chce) se vědomě přepínat do takového stylu komunikace a interakce, který pro Matouška funguje.

(Poznámka: někdy když je velký rozdíl v povaze rodičů a dítěte, tak to může vypadat, jako že to dítě snad nějak není v pořádku???!!! Neposlouchá! Zlobí!! Dělá DIVNÉ věci?! Jak se s ním mám domluvit? Pokud je to i váš případ, omrkněte knihu Nejsou stejné od Šárky Mikové.)

K čemu je podívat se na toto video: 1) klid a pohoda, která z toho jde 2) jak maminka neustále ladí jak dítě zapojit a přitom ho nenásilně směrovat 3) Petřiny vychytávky v minibytě – jak dělat monte a nezpůsobovat si tím tunu problémů např. s úklidem.

Online balíček pro ty, kdo by chtěli několik hodin videa o tomto „soustředěném klidu“ je zde: https://www.montessori-praxe.cz/koupit/online-balicky/online-balicky-o-montessori-metode/pustte-deti-do-kuchyne/

A moc děkujeme Peti, že je ochotná nechat se takto dokumentovat a sledovat internetem 🙂

Oslovuje vás naše práce? Pomáhá nám sdílení příspěvků z naší FB stránky Montessori praxe 🙂