Montessori miminko

Úvod do montessori mimi světa

Co je pro vás montessori?

"Svoboda v hranicích." "Pomož mi, abych to dokázal sám." "Pozorovat dítě, porozumět jeho potřebě, jít mu vstříc." "Tělo je základem ducha." "Autonomní dítě je spokojené dítě." "Pořešit fungování doma tak, aby všem bylo fajn a proudila láska." "Nejsou to pomůcky za tisíce Kč a laminování kartiček do tří hodin ráno." "A není to systém příkazů a zákazů." (Ze zkušeností maminek kolem Montessori praxe.)

Dá se provozovat monte už s miminkem a v prvním roce života? Ano, a výborně! Poradí s tím náš online kurz s dvanácti kapitolami. Nepotřebujete žádné předběžné znalosti. 

V čem balíček pomůže?

 • Čekáte miminko, chcete efektivně prozkoumat montessori metodu, nemáte čas chodit po seminářích.
 • Čekáte další dítě, už víte že montessori doma je velký přínos, a tentokrát byste chtěla využít všechny tipy a nápady hned od začátku.
 • Dítě už je na světě. Nemáte čas či energii. Potřebujete jasné a přehledné informace - jak podpořit novorozence. Co v období, kdy leze? Jak je to s tou monte poličkou? Kde a co koupit? Co neřešit? A podobně.
 • Nejlépe se učíte z obrázků - online balíček obsahuje stovky názorných zobrazení.
 • Nejlépe se učíte z videa - získáváte tři hodinová videa s Irčou Kubantovou.
 • Máte rádi náš mix povah - systematické vhledy od Mirky a vřelost a obrovské množství zkušeností a znalostí od Irči.

Proč jsem připravila online kurz?

Irča Kubantová

Já jsem se s montessori poprvé setkala v roce 2009, když mému prvorozenému bylo asi rok. Způsobilo to tehdy totálně pozitivní obrat v mém mateřství, v obsahu našich dní, v naší pohodě. Učarovalo mi to - studovala jsem - stala jsem se lektorkou. Jenomže! Jak roky plynou, je stále jasnější, že Montessori doma je úplně něco jiného než Montessori v instituci. Tedy zde je způsob, jak společně přijít, jak začít. V online kurzu jsme nashromáždili hodně zkušeností a poznatků, které vám opravdu ulehčí cestu.
Montessori miminko 0-12 měsíců
0
minut videa
0
stran rad a tipů
0
fotek

Proč online?

Úplně nejlepší způsob, jak do montessori proniknout, je najít si důvěryhodné lidi, kterým to funguje: doma pěkně plyne láska a daří se jim v rodině vycházet si vstříc. A pak jezdit k nim, učit se od nich. K tomu absolvovat kvalitní semináře.

Postupně to zacvakne, co je důležité, co je nepodstatné. Jenomže. Toto je pro matku s malým dítětem naprosto nereálné. Často má co dělat, aby zátěž nového mateřství vůbec nějak zvládla. Takže jsme udělaly online balíček.

Online kurz je opravdu šitý na míru maminkám s malým dítětem

 • Kapitoly sledují vývoj: Novorozenec pozoruje, Miminko chytá, Dítě se pohybuje, Polička, Jídlo, Pokojík, Jazyk a kultura, Tvoření, Hračky a hra, Montessori aktivity, Role dospělého, První narozeniny. Pokud nestíháte, vstřebejte jen, co je aktuální. Z balíčku čerpáte celý rok.
 • Kapitoly jsou plné konkrétních tipů a zkušeností reálných maminek. Nákupy, prověřené nápady. Stačí to jen zkusit použít.
  A v textech lidsky vysvětlujeme spoustu záležitostí, se kterými se Irča během let, co učí, stále znovu setkává: jak to je s tou svobodou v hranicích, s montessori řádem, jak přistupovat k otázce úklidu. Jaká je vaše role, když nejste školená a každý den vyspaná a odpočinutá průvodkyně v jeslích. Ale máma s originální osobností, často unavená.
 • Pro začátečníka v montessori bývá složité oddělit podstatné od nepodstatného. Pochopit, k čemu různé věci jsou. A těchto vysvětlení je náš balíček plný. Hodí se i pro muže, kteří požadují logiku a odůvodnění. :-) Takže jim to můžete dát po kapitolách přečíst, a tím se spolu více sladit (doporučujeme - partnerský soulad v montessori je boží!).
 • Zakoupením balíčku získáte přístup do členské sekce na tomto webu. Přístup vám zůstává napořád. Můžete se k čemukoliv vracet. 
 • A poslední věc: cena za roční kurz je nastavena neuvěřitelně nízko. 700 Kč je vlastně 58 korun za měsíc?! To zní až směšně. Je tedy kurz nekvalitní? Naopak, máme opravdu nadšené recenze. Jenomže. Čerstvá maminka, která zatím neví, zda montessori je pro ni to pravé ořechové, kupuje vlastně zajíce v pytli. Je naším přáním, aby vysoká cena nebyla překážkou - aby si to mohl vyzkoušet opravdu každý, kdo má o toto téma zájem. 

Ukázka z online kurzu - tři plné kapitoly z dvanácti

K dispozici dáváme plný text první kapitoly - Novorozeně pozoruje svět, a taky devátou a desátou kapitolu: Další hračky a hraní a Montessori činnosti doma. První kapitola obsahuje nápady pro prvních několik měsíců života dítěte, což bývá pro novou maminku hodně intenzivní období - takže pokud máte prostor, nachystejte se už za těhotna. 

Kapitola Montessori činnosti doma je naopak docela nadčasová - pokud začínáte s montessori, obohatí vás, i když vaše dítě už je starší než jeden rok. 

Montessori mobily. Černobílé kontrastní obrázky. Zrcadlo. Šestinedělí a kojení.
Stálost objektu. Úchop, vkládání a navlékací hračky. Hudební nástroje. Pojďme ven. Rotování hraček. Jak vybírat hračku?
Jak úspěšně nabídnout praktickou činnost? Jak připravit dobrou pomůcku? Jak přistupovat k úklidu? Kde brát inspiraci?

Obsah balíčku:

Všechny kapitoly obsahují rady, jak pochopit potřeby dítěte, a jak je rozumně podpořit. (Nepotřebujete kupovat originální montessori pomůcky.) Fotky, zkušenosti, tipy na domácí výrobu.

 1. Novorozeně se kouká svět: Montessori mobily. Černobílé kontrastní obrázky. Zrcadlo. Šestinedělí a kojení.
 2. Miminko začíná používat ruku: Dotykové mobily / kolotoče. Hračky do ruky. Košíky pro objevování.
 3. Dítě se pohybuje a zkoumá okolí: Čas na bříšku. Podpora lezení a zvedání se. Prostory, kde je vše dovoleno.
 4. Montessori polička: K čemu je nízká otevřená police? Jak poličku vybrat nebo vyrobit? Jak ji provozovat?
 5. Začínáme společně jíst a stolovat: Společně u vysokého stolu. Monte stoleček pro samostatné jídlo. Baby-led weaning  versus montessori. 
 6. Zařizujeme pokojík: Nízká postel. Vývoj připraveného prostředí. Jak skloubit potřeby více dětí? Minimalismus?
 7. Jazyk a kultura:  Jak s dětmi mluvit? Knihovna. Zacházení s knížkami. Tipy na knížky. Třísložkové karty. Jak se s dítkem domlouvat?
 8. Tvoření a umění: Prstové barvy. Domácí plastelína. Role dospělého. Nepořádek. První kreslidla do ruky. Kreslicí zeď. Nízko pověšené umění.
 9. Další hračky a hraní: Stálost objektu. Úchop, vkládání a navlékací hračky. Hudební nástroje. Pojďme ven. Rotování hraček. Jak vybírat hračku?
 10. Monte aktivity a praktické činnosti: Jak úspěšně nabídnout praktickou činnost? Jak připravit dobrou pomůcku? Jak přistupovat k úklidu. Kde brát inspiraci.
 11. Role dospělého: Pozorování. Vedení dítěte. Dospělý jako vzor. Sebe-péče jako základní klíč.
 12. První narozeniny: Dárky. Obdarovat sama sebe. Vyhlídka na batolecí věk. Jak funguje monte doma?

Videoukázka - Co je uvnitř balíčku?

 

Co vám kurz Montessori miminko přinese?

 • Ušetříte opravdu hodně času. Balíček pokrývá zhruba padesát témat. Každé téma si můžete samozřejmě samostatně nastudovat v jiných knihách, najít na internetu ... ale jako maminka malého dítěte prostě nemáte ty stovky hodin, které jsou na to potřeba.
 • Rozlišíte důležité od nepodstatného. Pochopíte, o co v monte jde. Není potřeba kupovat drahé originální pomůcky.
 • A to hlavní: lépe se napojíte na vaše úžasné dítě a dáte mu důvěru. A to je obří dar do jeho prvního roku života.

Cena online kurzu: 700Kč

Těším se na vás, Irča Kubantová