Online kurz

Jak správně komunikovat s dětmi?

...aneb Jak nastavit respekt, porozumět potřebám dětí, vymanit se z naučených frází   

Komunikace je dar

Dítě je člověk, je malý, ale je to člověk se svými potřebamiemocemi, s bezbřehou láskou ke světu, s ohromnou touhou se učit – osahávat, ochutnávat, demontovat a stavět, pozorovat a chápat… 

Dítě respektujeme jako někoho v koho máme velikou hlubokou úctu. A tak, s úctou,  s ním i mluvíme.

Komunikace je umění

Krájíte spolu okurku a svět je ideální. Harmonie. Montessori krása. Jenže najednou proletí kolem moucha, dítě po ní sáhne s nožem v ruce a vy se leknete: "Zlato, dávej pozor! Opatrně!"

Dítě se zamračí... (Vůbec nedomýšlí, co se mohlo stát s nožem - ale vaše upozornění ho zarazí. Možná zabolí. Nerozumí tomu, čeho a proč jste se lekli. Je zmatené.)

Začnete vysvětlovat, že kolem letěla moucha a co se mohlo s nožem stát... a vidíte v přímém přenosu, jak jste právě dítě ztratili. Jak je myšlenkami jinde. Možná jen stojí zaračené s očima sklopenýma k zemi. Nebo už slezlo z učící věže, možná začíná bojovně gestikulovat směrem k vám.

Každý konflikt bolí. Každého. Nás i naše děti. Naše děti nestíhají domýšlet důsledky svých činů - jednak jim to myslí pomaleji - mozek je v období růstu. Ale ani nemají dost svých žitých zkušeností, aby své činy včas zastavovaly a předem o nich uvažovaly!

A to, jak situace vykomunikujeme, jak je komunikaci učíme, je na nás dosplých! Jsme to my rodiče, kteří jsme zodpovědní za kvalitu komunikace v rodině.

Co vás online kurz naučí?

V kurzu se naučíme, jak a kdy komunikovat s dětmi, aby byla komunikace smysluplná pro nás i pro ně. Učíme se, kdy je na co upozornit. Kdy jim co sdělit. Kdy jim dát na výběr. Co dělat, když jsou děti vulgární či agresivní. Jak zbytečně nenarušovat proudící spojení mezi námi. A kdy je výhodnější mlčení oproti mluvení. Kdy ke komunikaci stačí jen gesto. A jak lze použít humoruvolnění stresu anebo k navázání spojení s dětmi.

Témata online kurzu:

 • Jemnost a jasnost. Pravidla respektující a nenásilné komunikace směrem k dětem.
 • Uvědomění naší rodinné historie: Co ze své osobní historie nevědomě uplatňujeme na dětech?
 • Revize aktuálních postojů v komunikaci k dětem: Co komunikaci nikdy nepomáhá? (chválení, laskavost bez hranic, laskavost jako způsob vymáhání poslušnosti, manipulace, vyhýbání se, lhaní, shazování, nadbíhání...)
 • Jak můžeme v komunikaci přidat respekt, otevřenost, upřímnost a svobodu?
 • Význam emocí v komunikaci: Jak pracovat s emocemi dětí? Jak udržet/prožívat svoje emoce?
 • Rozdíly v komunikaci s ohledem na různé mentální jazyky/osobnostní typy (Jungova typologie osobnosti).
Cena online kurzu
500 Kč

Přístup k online kurzu

Po zaplacení kurzu vám budou na uvedený email automaticky zaslány přístupové údaje do Členské sekce webu Montessori praxe. Zde najdete v části menu "Moje online kurzy" všechny Vámi zakoupené online kurzy.

Online kurzy můžete sledovat na počítači, tabletu či mobilu.
Přístupy k online kurzům jsou dostupné 3 roky od zaplacení objednávky!

Akční nabídka jen pro vás!

Získejte vše v jednom!

Cena všech kurzů: 6 400 Kč

Pro vás:
1 990,-Kč

V balíčku najdete 

V našem speciálním balíčku kurzů Montessori praxe najdete všechny online kurzy, které máme v současnosti k dispozici. Vše, co jsme do této chvíle byli schopni zpracovat o dětech do 6 let!

 • 11 online kurzů
 • 33 hodin videí
 • 11 sad textových materiálů
 • 1000+ fotografií
 • 50+ ilustračních videí

Dárkový poukaz pro vaše blízké

Věnujte poukaz na některý z našich online kurzů.