Montessori seminář pro rodiče

"Montessori matematika"

Matematika pro děti od 2 let

Matematické nadání a matematickou mysl mají všechny děti. Všechny děti se rodí s přirozenou schopností vnímat množství – je to možné sledovat už od 6 měsíců věku dítěte! Část rodičů je matematicky „postižených“ – matematika jim přijde moc složitá, moc jednoduchá, neměli ji rádi, milovali ji – ale jejich dítě ji rádo nemá…  Já ji rozhodně nemilovala, ale díky Montessori pomůckám se jí teď nemůžu nabažit (a to jsme měla z matiky na gymnáziu trojku!).

Pojďme se společně podívat na to, jak děti můžeme učit vnímat množství? Jak matematiku zapojit do každodenního života – ať už chystáme svačinku anebo obouváme boty? Jak děti připravit na školu, zvláště tehdy, když víme, že dítě nebude mít možnost vzdělávání v Montessori školce/škole? Pojďme se zamilovat do perlového materiálu a zažehnout počítací zápal ve vašich dětech! 

Obsah semináře:

  • Jak a kdy se dětmi vrhat na počítání?
  • Jak se můžeme učit dělit – tj. dělat tu nejjednodušší a velmi praktickou matematickou operaci?
  • Jak logicky postupovat v počítání do 10, 100, 1000 a 10.000 u předškolních dětí?
  • Proč je počítání od 11–20 obzvláště složité?
  • Jaké bývají chyby a překážky ve snaze dospělých naučit děti počítat?

Důležité info

Seminář má formu přednášky s ukázkami aktivit, fotografií a videí. Je možná přítomnost kojených dětí do 8 měsíců a mladších. 

Seminář však není určen pro děti, pouze pro Vás rodiče. Informace, které Vám budu předávat vyžadují 100% Vaší pozornosti. Není cílem trénovat Vás prakticky dříve, než vyladíme obecný přístup k dětem TEORETICKY :)

Nabízím Vám však možnost přijet se podívat k Vám domů po té, co teorii nasajete a zkusíte aplikovat samostatně v praxi. Teprve pak má smysl analyzovat, jaké situace s dítětem skutečně potřebujete pomoct řešit. 

Pro ty, kdo se nemohli zúčastnit semináře, zpřístupňujeme vždy po dobu dvou týdnů po semináři videozáznam.

Fotky ze semináře

   

Přihlaste se na tento seminář

Přihlásit se můžete níže, kde je seznam všech naplánovaných seminářů v pořadí dle data konání. Je třeba se podívat i na místo konání. Je zde vždy uvedena osoba a email, která seminář pořádá, pak se tedy přihlašujete emailem na uvedené osobě.