Montessori webináře

Jak uvést teorii do praxe krok za krokem?

Montessori pedagogika je ohromně rozsáhlá - popisuje lety i různými národy a kulturami ověřený vědecký systém péče o dítě a jeho vývoj od prenatálního období do dospělosti. Montessori učitelé, průvodci, potřebují dva roky náročného výcviku a pozorování dětí, aby se naučili dost informací o jednom trojročí (3 roky života dítěte) a říká se, že dalších 7 let zkušeností, aby pochopili, o co v montessori jde. 🙂
 
Pro ty, kdo chtějí do montessori nejdříve stručně nahlédnout, aby zvážili, na jakých základech stojí, jaké principy nabízí, tady máme webináře! Devadesát minut vhledu do principů s příklady z praxe, kdy stručnost neopomíjí kontext daného věku.  
 
Těším se na Vás na plánovaných webinářích - níže! Pokud se nemůžete zúčasnit v daný den či hodinu, tak se zaregistrujte a do 14 dní obdržíte přístupy do členské sekce se záznamem webináře. Proběhlé webináře je možné zakoupit v sekci "Záznamy webinářů" níže.

PLÁNOVANÉ WEBINÁŘE

Momentálně nejsou žádné webináře naplánovány. Nabízíme účast na živých seminářích v květnu a červnu 2022 s více informacemi na FB událostech:

Jak nastavovat dětem správně hranice?

https://www.facebook.com/events/718378756270884

https://www.facebook.com/events/339140761536740

Montessori pro táty

https://www.facebook.com/events/3308684366081843

Dítě 6-12 let

https://www.facebook.com/events/3172360056362976

ZÁZNAMY WEBINÁŘŮ

jak začít s montessori doma webináře
V tomto úvodním webináři se zorientujeme v tom, co je možné a smysluplné dělat doma s dětmi do 3 let. Shrneme si jejich vývojové potřeby a zamyslíme se nad možnostmi přípravy prostředí, aktivit a komunikace tak, aby montessori pokusy nekončily zoufalstvím a zmatkem doma. Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.
150 Kč
Co je potřeba k tomu, aby se batole naučilo chodit na nočník? Jak staré dítě je schopné se naučit kontrolovat vylučování? Jakým chybám je dobré se vyhnout? Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, když je prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho je to banalita, a v jiné rodině se děti či dospělí trápí. Chození na nočník není možno vynutit!
250 Kč
Na webináři probereme význam hrubé motoriky pro pozdější schopnosti učení dětí ve škole. Probereme potřebu pohybu dětí na pozadí vývoje mozku a také propojíme pohyb s chováním a emoční rovnováhou. Budete mít přehled o hračkách a hrách, které děti v pohybu podpoří. Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.
150 Kč
Jak může vypadat příprava na samostatné jezení u dítěte od 4 měsíců věku? Nebojte se, nejde o odstavení dítěte, ani o břemeno přílišné samostatnosti. Ukážeme si, jak připravit prostor doma pro to, aby dítě mohlo samostatně jíst dříve, než bude nutné jej to naučit "na sílu". Jde o to, dát mu zvládnutelné příležitosti k samosatnosti tak, aby šlo do školky sebejistě a radostně. Jde o představování škály potravin, které jsou v souladu se zdravím. Prostě se podíváme na to, co je možné pro dítě udělat, abychom podpořili jeho samostatnost u jídla.
150 Kč