Webináře

Jak uvést teorii do praxe krok za krokem?

PLÁNOVANÉ WEBINÁŘE - ŽIVĚ OD NÁS Z DOMU K VÁM

hračky webinář

Hračky - Jak "donutit" dítě, aby si uklízelo hračky?

PONDĚLÍ, 26. 9. 2022, ZAČÁTEK OD 20H. DO 21:30H. 
Je uklízení hraček skutečně nutné, když se nikomu nechce? Ani vám ani vašemu dítěti? Je možné uklízet hračky a přitom to ani nepostřehnout? Co si dítě odnese do života ať už je váš přístup k uklízení hraček jakýkoliv? Odpovědi na nejen tyto otázky vám poskytneme v průběhu tohoto webináře!
200 Kč

Vztek - Komunikace rodičů jako příčina vzteku dítěte

PONDĚLÍ, 10. 10. 2022, ZAČÁTEK OD 20H. DO 21:30H. 
Vztek dítěte jako výsledek komunikace a chování rodičů? Pravda či nepravda? Jak komunikujete s vaším dítětem v situacích tohoto typu? - vaše dítě.......se válí na zemi! ...kope vzteky do sedačky! ...tříská s věcmi! ...ječí a kvílí! ...nadává! ...kouše! ...zavírá se ve svém pokojíku! Jak nastavujete hranice vašemu dítěti? Nastavujete je vůbec?
200 Kč

Balíček "Marie Montessori"

  • min. 90 minut videozáznamu z každého webináře
  • 600+ minut videozáznamu v 6 webinářích
  • Doplňkové materiály ke každému webináři v členské sekci
  • Otázky a odpovědi
Cena před slevou 1 050 Kč
550 Kč
pouze do 30.9.2022

Montessori pedagogika je ohromně rozsáhlá - popisuje lety i různými národy a kulturami ověřený vědecký systém péče o dítě a jeho vývoj od prenatálního období do dospělosti. Montessori učitelé, průvodci, potřebují dva roky náročného výcviku a pozorování dětí, aby se naučili dost informací o jednom trojročí (3 roky života dítěte) a říká se, že dalších 7 let zkušeností, aby pochopili, o co v montessori jde. 🙂
 
Pro ty, kdo chtějí do montessori nejdříve stručně nahlédnout, aby zvážili, na jakých základech stojí, jaké principy nabízí, tady máme webináře!

90 minut vhledu do principů s příklady z praxe, kdy stručnost neopomíjí kontext daného věku a individualitu každého dítěte!
 
Těším se na Vás na plánovaných webinářích - níže! Pokud se nemůžete zúčasnit v daný den či hodinu, tak se zaregistrujte a do 14 dní obdržíte přístupy do členské sekce se záznamem webináře a dalšími podpůrnými materiály, které budou během webináře prezentovány.

Proběhlé webináře je možné zakoupit v sekci "Záznamy webinářů" níže.

ZÁZNAMY WEBINÁŘŮ

Na webináři probereme význam hrubé motoriky pro pozdější schopnosti učení dětí ve škole. Probereme potřebu pohybu dětí na pozadí vývoje mozku a také propojíme pohyb s chováním a emoční rovnováhou. Budete mít přehled o hračkách a hrách, které děti v pohybu podpoří. Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.
150 Kč
Jak může vypadat příprava na samostatné jezení u dítěte od 4 měsíců věku? Nebojte se, nejde o odstavení dítěte, ani o břemeno přílišné samostatnosti. Ukážeme si, jak připravit prostor doma pro to, aby dítě mohlo samostatně jíst dříve, než bude nutné jej to naučit "na sílu". Jde o to, dát mu zvládnutelné příležitosti k samostatnosti tak, aby šlo do školky sebejistě a radostně. Jde o představování škály potravin, které jsou v souladu se zdravím. Prostě se podíváme na to, co je možné pro dítě udělat, abychom podpořili jeho samostatnost u jídla.
150 Kč
jak začít s montessori doma webináře
V tomto úvodním webináři se zorientujeme v tom, co je možné a smysluplné dělat doma s dětmi do 3 let. Shrneme si jejich vývojové potřeby a zamyslíme se nad možnostmi přípravy prostředí, aktivit a komunikace tak, aby montessori pokusy nekončily zoufalstvím a zmatkem doma. Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.
150 Kč
prima rána
Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, když je prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho jsou odchody lehce zvládnutelné a někdo změnu prostředí a ranní "tlaky" zkrátka nemusí. Co je řád a připravené prostředí pro zvládnutí PRIMA RÁNA? Je možné odejít načas, když se vaše dítě sekne? Když nechce nikam jít? Co při odchodech funguje a co NEfunguje a mhonem více na tomto webináři s Irčou
nočník
Chození na nočník není možno vynutit. Patří to do jedné ze 3 oblastí, kteru nelze vynutit na druhém člověku (dále je to jídlo a spánek). Přesto je možné vytvořit méně či více příznivé okolnosti k tomu, aby bylo odplenkování prostým vývojovým procesem, ne stresem pro všechny přítomné. Co je potřeba k tomu, aby se batole naučilo chodit na nočník? Jak staré dítě je schopné se naučit kontrolovat vylučování? Jakým chybám je dobré se vyhnout?
200 Kč
hračky webinář
Je uklízení hraček skutečně nutné, když se nikomu nechce? Ani vám ani vašemu dítěti a nikdy není ta "správná chvíle"! Je možné uklízet hračky a přitom to ani nepostřehnout? Kolik hraček je moc a kolik málo? Musí mít hračky svoje místo nebo freestyle kdekoliv? Co si odnese vaše dítě do života ať už je váš přístup k uklízení hraček jakýkoliv?
200 Kč
prima rána

Prima rána - Jak odejít v klidu a včas?