Webináře

Jak uvést teorii do praxe krok za krokem?

Montessori pedagogika je ohromně rozsáhlá - popisuje lety i různými národy a kulturami ověřený vědecký systém péče o dítě a jeho vývoj od prenatálního období do dospělosti. Montessori učitelé, průvodci, potřebují dva roky náročného výcviku a pozorování dětí, aby se naučili dost informací o jednom trojročí (3 roky života dítěte) a říká se, že dalších 7 let zkušeností, aby pochopili, o co v montessori jde. 🙂
 
Pro ty, kdo chtějí do montessori nejdříve stručně nahlédnout, aby zvážili, na jakých základech stojí, jaké principy nabízí, tady máme webináře!

90 minut vhledu do principů s příklady z praxe, kdy stručnost neopomíjí kontext daného věku a individualitu každého dítěte!
 
Těším se na Vás na plánovaných webinářích - níže! Pokud se nemůžete zúčasnit v daný den či hodinu, tak se zaregistrujte a do 14 dní obdržíte přístupy do členské sekce se záznamem webináře a dalšími podpůrnými materiály, které budou během webináře prezentovány.

Proběhlé webináře je možné zakoupit v sekci "Záznamy webinářů" níže.

ZÁZNAMY WEBINÁŘŮ

Jak může vypadat příprava na samostatné jezení u dítěte od 4 měsíců věku? Nebojte se, nejde o odstavení dítěte, ani o břemeno přílišné samostatnosti. Ukážeme si, jak připravit prostor doma pro to, aby dítě mohlo samostatně jíst dříve, než bude nutné jej to naučit "na sílu". Jde o to, dát mu zvládnutelné příležitosti k samostatnosti tak, aby šlo do školky sebejistě a radostně. Jde o představování škály potravin, které jsou v souladu se zdravím. Prostě se podíváme na to, co je možné pro dítě udělat, abychom podpořili jeho samostatnost u jídla.
Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzů pro děti 0-3 roku.
Na webináři probereme význam hrubé motoriky pro pozdější schopnosti učení dětí ve škole. Probereme potřebu pohybu dětí na pozadí vývoje mozku a také propojíme pohyb s chováním a emoční rovnováhou. Budete mít přehled o hračkách a hrách, které děti v pohybu podpoří. Praktické ukázky podložíme teoretickým vysvětlením, abyste principům rozuměli a dokázali se o ně opřít.
Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzů pro předškoláky.
nočník
Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, když je prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho je to banalita, a v jiné rodině se děti či dospělí trápí. Chození na nočník není možno vynutit. Patří to do jedné ze 3 oblastí, kteru nelze vynutit na druhém člověku (dále je to jídlo a spánek). Přesto je možné vytvořit méně či více příznivé okolnosti k tomu, aby bylo odplenkování prostým vývojovým procesem, ne stresem pro všechny přítomné.
Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzů pro děti 0-3 roku.
prima rána
Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, když je prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho jsou odchody lehce zvládnutelné a někdo změnu prostředí a ranní "tlaky" zkrátka nemusí. Co je řád a připravené prostředí pro zvládnutí PRIMA RÁNA? Je možné odejít načas, když se vaše dítě sekne? Když nechce nikam jít? Co při odchodech funguje a co NEfunguje a mhonem více na tomto webináři s Irčou
Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzů o komunikaci a vzteku.
vztekající se dítě
Vztek dítěte jako výsledek komunikace a chování rodičů? Pravda či nepravda? Jak komunikujete s vaším dítětem v situacích tohoto typu? - vaše dítě.......se válí na zemi! ...kope vzteky do sedačky! ...tříská s věcmi! ...ječí a kvílí! ...nadává! ...kouše! ...zavírá se ve svém pokojíku! Jak nastavujete hranice vašemu dítěti? Nastavujete je vůbec?
Záznam webináře je možné koupit POUZE jako součást online kurzů o komunikaci a vzteku.