logo

Webinář od Irči Kubantové

Nočník - Jak na samostatnost dětí na toaletě?

Krok za krokem! Jak uvést teorii do praxe.

Naše děti se mohou naučit mnoho věcí snadno, třeba i chodit na toletu, obzvlášť tehdy, když danou dovednost prezentujeme ve vhodný čas a vhodným způsobem. Pro někoho je to banalita, a v jiné rodině se děti či dospělí trápí.

Chození na nočník není možno vynutit. Patří to do jedné ze 3 oblastí, kteru nelze vynutit na druhém člověku (dále je to jídlo a spánek). Přesto je možné vytvořit méně či více příznivé okolnosti k tomu, aby bylo odplenkování prostým vývojovým procesem, ne stresem pro všechny přítomné.

Naučit se používat toaletu zvládne časem každé dítě. V mnoha rodinách se na děti tlačí anebo nejsou vedeny k tomu, aby nočních začaly používat, když jsou připravené. Rodiče neví, kdy je vhodné dětem nabídnout a jaké signály mají sledovat, aby zachytily ten "pravý čas". Jako mnohé jiné milníky ve výchově, i tento často nevnímají reálně a včas! 

Proto jsem připravila webinář, který nám popíše, co je potřeba podchytit, aby byl přechod z plen na nočník hladký a nestál rodinu mnoho nervů. Aby dítě mělo předem vybudované kompetence, které jsou k tomu potřeba. A jaro/léto umožňuje rodičům cítit menší tlak na počůrané kalhoty, takže TEĎ se hodí se nad tím zamyslet. 🙂  

Každé dítě je jiné a každá domácnost je jiná. Proto budeme na webináři vycházet z vývojové psychologietypologických potřeb osobnosti. Budeme se zabývat tím, jak připravit sebe, prostředí domadítě samotné na tento vývojový krok. Popíšeme si, jak přenecháme zodpovědnost na dítěti. Probereme také to, co je normání a jak se neobávat toho, co přijde.

A v neposlední řadě uvidíte řadu praktických příkladů a tipů, jak to doma je možné udělat s různými dětmi.

Technikálie webináře:

  • 120 minut webináře, kde je konkrétně a prakticky vše vysvětleno.
  • Webinář má formu setkání/přednášky na digitální platformě ZOOM s příklady a ilustracemi z různých prostředí. Budete moci pokládat dotazy přes chat v průběhu webináře i na závěr při Otázkách a odpovědích!
  • Den po živém vysílání dostanete přístup k záznamu v délce 3 let. 

POZNÁMKA:

Další termín je naplánován na neděli 28.4.2024 ve 20:00.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE LZE KOUPIT POUZE JAKO SOUČÁST BALÍČKŮ KURZŮ PRO RODIČE OD 0 DO 3 LET