Online kurzy o komunikaci, vzteku a zvládání emocí

Umění se domlouvat a procházet emocemi. Nastavování hranic. Respekt v rodině.

Kvalitní komunikace v rodině

Jako dospělí se s cizími lidmi obvykle bavíme velmi zdvořile. S nejbližšími lidmi, v rodině, s našimi dětmi, obvykle nepřikládáme komunikaci takový význam, jaký si mluvení s nejdražšími zaslouží. Nemáme na mluvení čas. Je obtížné se vzájemně vyslyšet, sytit se pozorností. Nepřít se. Odložit stará zranění. Dát hovoru prostor, klid a plynutí!

A přitom skrze komunikaci – verbální i neverbální – se formuje naše sebeláska a to, co si o sobě myslíme.

Poprvé v historii člověka se můžeme věnovat kvalitní komunikaci v rodině. Možná proto, že je to poprvé, kdy se snažíme o respekt, aniž bychom s ním vyrosli, je pro nás komunikace s dětmi výzvou. Neumíme to! Často míváme pocit, že dětem ustupujeme, když jsme k nim zdvořilí – často to vypadá, že to domlouvání a dohadování nebere konce! Děti mohou ječet a my máme být klidní a trpěliví? Vypadá to možná i nespravedlivě! Často se zdánlivě domlouváme, když se chceme prosadit (když mají děti něco "už pochopit"!

Kvalitní komunikace nemusí být zdlouhavá. Vyjádřit jasné NE; popsat situaci; ocenit dítě; pojmenovat, co mi vadí a co potřebuji – to nemusí být složité. Přesto se to musíme teprve naučit...

Komunikujeme s dětmi již v prenatálním období a nikdo z nás neplánuje, že budeme k dětem nelaskaví. Láska a vřelost ale není snadná v během dlouhodobé únavy a při stálém nedostatku spánku. Vyčerpání vyleze ven v podobě netrpělivosti a křiku. A děti s námi začnou bojovat (anebo se podřídí, když křičíme). Vzhledem k faktu, že jsme VZOREM dětem i v komunikaci, je nutné se podívat na to, jak komunikovat s respektem k nim - a k sobě.
Více v online kurzu JAK MLUVIT S DĚTMI.

Vztek je jedna z emocí, které dospělí u dětí mnoho nevítají. Nevyvinutá nervová soustava dětí ale neumožňuje vztek ovládnout. K tomu, aby se to děti naučily, potřebují průvodce. Potřebují moudré a zkušené dospělé, kteří vzteku rozumí, přijímají jej, umí s ním sami pracovat a mají trpělivost a hluboké pochopení pro ty, kteří potřebují podporu. Potřebují čas na to, aby své emoce prožily, aby byly vyslechnuty a aby emoce propustily.
Jak to zvládnout se dozvíte v online kurzu CO DĚLAT, KDYŽ SE DÍTĚ VZTEKÁ.

Komunikace jako základ vztahu s dětmi ... aneb Jak nastavit respekt, porozumět potřebám dětí, vymanit se z naučených frází
…aneb Jak pracovat s energií hněvu?

Kompletní balíček kurzů o KOMUNIKACI, VZTEKU A EMOCÍCH

  • 9 hodin videozáznamu kurzů
  • 2 sady rozsáhlých textových materiálů
  • Ilustrační videa, rozhovory s hosty a další tipy
- 50% SLEVA
4 920 Kč
2 235 Kč
Vše o vědomé komunikaci a zvládání vzteku a emocí

Přístup k online kurzu

Po zaplacení kurzu vám budou na uvedený email automaticky zaslány přístupové údaje do Členské sekce webu Montessori praxe. Zde najdete v části menu "Moje online kurzy" všechny vámi zakoupené online kurzy.

Online kurzy můžete sledovat na počítači, tabletu či mobilu.
Přístupy k online kurzům jsou přístupné minimálně 3 roky od zaplacení objednávky.